P.&.B. ve svahu

Rodinný dům ve svahu byl koncipován tak, aby bylo možné maximálně využít charakteru masivní dřevostavby, otevřít a proslunit co nejvíce vnitřní prostor. Při návrhu stavby jsme proto využili výhod, které nabízí konstrukční systém Post and Beam.

Moderní Post and Beam
press to zoom
Moderní Post and Beam
press to zoom
1/1

Velikost rodinného domu je dána vnitřní dispozicí a to tak, aby co nejvíce vyhovovala přání investorů. V suterénu je navržena dvojgaráž s dílnou a garáž na uskladnění kol, či zahradní techniky. Obě garáže mají příjezd z jižní, neboli uliční strany objektu. Vjezdy do garáží jsou kryté dřevěnými terasami. Dále je v suterénu umístěna technická místnost, sklad s prostorem pro umístění bazénové technologie, sklep a místnost zvaná myslivost, která je navržena na přání investora.

Ze suterénu se po schodišti dostáváme do prvního podlaží, do kterého je i hlavní vstup ze severní strany. Hlavní vstup do objektu je zastřešen a navazuje na předsíň, ze které je přístup do šatny a koupelny. Ze zádveří vcházíme do haly, kde bude umístěno velké akvárium a je z ní přístup do prádelny či po schodišti do podkroví. Hala volně navazuje na obytný prostor s posezením u krbu.

Obytný prostor je orientován jižně, je otevřený přes dvě podlaží až do hřebene a výplně mezi nosnými prvky konstrukcí jsou prosklené. Tím je zajištěno dostatečné osvětlení denním světlem. V zákoutí obytného prostoru je navržen kuchyňský kout se spíží a s jídelnou orientovanou západně. Z obytného prostoru a jídelny je hned několik vstupů na velkou terasu s bazénem. Na východní straně prvního podlaží je ložnice rodičů s vlastní koupelnou, šatnou a terasou. Do podkroví se po schodišti dostáváme na otevřenou galerii, kde je umístěna knihovna, která je také dostatečně osvětlena denním světlem. V podkroví jsou dále umístěny 4 pokoje s velkými francouzskými okny a 2 koupelny. Podkrovní část rodinného domu je opět otevřena až do hřebene, čímž vzniklý prostor působí na člověka vzdušněji.

Moderní Post and Beam
press to zoom
Moderní Post and Beam
press to zoom
Moderní Post and Beam
press to zoom
1/1