top of page

Srub Chotěboř

Netradičním pojetím tradičního srubu vznikl unikátní rodinný dům, který zaujme nejen svým tvarovým řešením, ale i vnitřní dispozicí. Stavba se nachází v samotném srdci Vysočiny na pozemku s krásným výhledem do, ještě stále, zalesněné krajiny. Rodinný dům obsahuje přizemní a podkrovní podlaží, přičemž je přízemní podlaží rozděleno na technickou část a obytnou část.   

 

Technická část obsahuje dvougaráž s dílnou a technickou místností, obytná část předsíň, šatnu, koupelnu ložnici a 2 obývací prostory, přičemž jeden obsahuje kuchyňský kout se spíží, jídelnou, kachlovou pecí s ležením "za pecí". Druhý obývací prostor slouží jako TV koutek s velkou sedací soupravou.

 

Vstup do podkroví je řešen samonosným masivním schodištěm, na které navazuje prostorná galerie s posezením a knihovnou. V podkroví se dále nachází 2 pokoje se samostatnými šatnami, koupelnou a šatnou. Mimo jiné dominanty lze zmínit přiznané konstrukce krovu s nadkrokevní izolací, otevřený prostor mezi přizemním a podkrovním podlažím a také kamenný komín s obloženou krbovou vložkou.

bottom of page