top of page

Srub Drahelčice

Tento rodinný dům osazený ve svažitém terénu byl od začátku výzvou. Především z důvodu ztížených podmínek přístupu na pozemek, ale i osazením do terénu. O to větší radost máme z konečného výsledku. Podařilo se využít svažitého pozemku obklopeného krásnou přírodou a zapustit do něj přírodní stavbu, s kterou tak vytváří přirozenou synergii.

Rodinný dům obsahuje tři podlaží, přičemž v každém z nich jsou prostory využitelné jako obývací prostor. V suterénu se nachází kromě technického zázemí prostorná herna, která je díky ideální orientaci ke světovým stranám velmi příjemně prosluněna. V prvním nadzemní podlaží je umístěn na severní straně hlavní vstup do předsíně, za kterou se otvírá opět prostorný obývací prostor s kuchyňském koutem a jídelnou, na kterou navazuje venkovní terasa. Současně je zde umístěna ložnice s koupelnou a vlastní koupelnou. Podkrovní podlaží nabízí 3 samostatné pokoje a koupelnu, přičemž prostor mezi prvním nadzemním podlažím a podkrovím je otevřený prostor.

Slovo majitele:

Po zakoupení pozemku, na kterém jsme plánovali realizovat stavbu srubového domu, se vyskytlo velké množství otázek, které bylo třeba řešit. Jelikož jsme neměli žádné zkušenosti, velice jsme přivítali služby společnosti R-Plan.

 

Ze zdánlivě neřešitelných problémů (svažitost pozemku, povrchová voda, přístupnost RD na pozemku) se podařilo odborníkům z firmy R-Plan udělat přednosti a navrhnout celou koncepci řešení. V současné době je náš srubový rodinný dům téměř hotový a my se těšíme, až se budeme moci nastěhovat. Po celou dobu byla spolupráce se společností R-Plan velmi příjemná, proklientská a na velmi profesionální úrovni. Vřele doporučujeme i Vám.

Jaroslav M. & Petra .T.

bottom of page